Kompedium wiedzy o ozonowaniu.
Ozonowanie to proces dezynfekcji, podczas którego zamiast środków chemicznych, jako odkażacza używa się ozonu o odpowiednim stężeniu. Ozonować można wszelkiego rodzaju pomieszczenia, pojazdy. Robi się to głównie po to, aby pozbyć się bakterii czy drobnoustrojów, ale nie tylko.
Ozonowanie polega na dostarczeniu gazowego ozonu i wymieszaniu go z powietrzem zawartym w pomieszczeniu, które chcemy ozonować.
Ozonator przetwarza tlen znajdujący się w powietrzu i rozprowadza go za pomocą wewnętrznego wentylatora do otoczenia. Cząsteczki są (zamiast zwykłego tlenu) wchłaniane przez bakterie, grzyby i wirusy. Silna reakcja z ozonem powoduje, że mikroorganizmy obumierają i przestają być zagrożeniem dla Twojego zdrowia.
Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu.
Skuteczność ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, ale także przedszkoli, obiektów przemysłowych czy magazynów, to gwarancja ochrony m.in. przed bakteriami Salmonelli, Clostridium, E.Coli, a także wirusami odpowiedzialnymi np. za zachorowania na grypę sezonową.
Zalety ozonowania:
Ozonowanie działa 50 razy silniej niż chlor.
Dlaczego warto wykonać ozonowanie?
Celem ozonowania pomieszczeń jest dezynfekcja tzn. usunięcie bakterii, wirusów, alergenów, grzybów i ich przetrwalników oraz neutralizacja niepożądanych zapachów.
W przeciwieństwie do stosowania odświeżaczy powietrza, ozonowanie likwiduje problemy, a nie maskuje innym zapachem.
Proces ozonowania skutecznie eliminuje zapachy pochodzenia organicznego jak i nieorganicznego np. zapach dymu nikotynowego, czy zapachy odzwierzęce w tym trudne do usunięcia jak zapachy po zmarłych.
Dezynfekcję ozonem można przeprowadzić wszędzie tam gdzie wymagane jest czyste powietrze np. w mieszkaniach, samochodach, czy miejscach publicznych takich jak siłownie, przedszkola, hotele i wiele innych.